INSTRUKCJA DLA LEKARZY

Lekarzu - aby wystawiać e-recepty w ŚCP w Morawicy:

  1. Jeśli jeszcze nie masz, to załóż Profil Zaufany na stronie https://pz.gov.pl/pz/register

  2. Idź z dowodem osobistym i potwierdź swoją tożsamość w jednym z urzędów. (np. Urząd Miasta i Gminy w Morawicy, Urzędy Skarbowe, NFZ, ZUS)

    Listę urzędów znajdziesz na stronie:  https://pz.gov.pl/pz/confirmationPointAddressesList

  3. Zaloguj się na https://gabinet.gov.pl , swoim Profilem Zaufanym aby wystawiać e-recepty.

W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt z Działem Informatyki ŚCP w Morawicy lub zapoznanie się z Działem „Pomoc” na stronie internetowej https://gabinet.gov.pl

 

WIDEO - WYSTAWIANIE I DRUKOWANIE E-RECEPTY

GABINET.GOV.PL - PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Informacja dla lekarzy – sposób postępowania w przypadku problemów z podpisywaniem e-ZLA certyfikatem ZUS

W przypadku problemów z podpisywaniem e-ZLA certyfikatem ZUS w pierwszej kolejności należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki:

  • w przeglądarce IE należy wybrać na klawiaturze Ctrl+Shift+Delete i w oknie, które się wyświetli, wybrać przycisk „Usuń” lub wybrać z górnego menu kolejno Narzędzia - Opcje internetowe – zakładka Ogólne – w sekcji Historia przeglądania - przycisk Usuń. W oknie, które się wyświetli, należy wybrać przycisk „Usuń”.
  • w przeglądarce Mozilla Firefox należy wybrać na klawiaturze Ctrl+Shift+Delete. Z pola "Okres do wyczyszczenia" wybrać opcję "wszystko" i kliknąć przycisk "Wyczyść teraz".
  • w przeglądarce Google Chrome należy wybrać na klawiaturze Ctrl+Shift+Delete. Z pola "Zakres czasu" wybrać opcję "Od początku", po czym kliknąć przycisk "Wyczyść dane".

Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie zawartości folderu TEMP użytkownika i cache przeglądarki. W komputerze należy wybrać menu START i opcję WYSZUKAJ lub ikonę LUPY na dolnym pasku systemowym. Aby wyszukać należy wpisać %TEMP%. Otworzy się okno z zawartością folderu o nazwie TEMP, w którym należy zaznaczyć wszystkie pliki (poprzez kombinację klawiszy CTRL+A). Następnie należy wybierać przycisk DELETE (pliki przeniosą się do kosza).

Następnie należy wybrać na klawiaturze skrót CTRL+R.